Proč jsou čakrové náramky pro každého?

Proč jsou čakrové náramky pro každého?

Čakrové náramky u nás naleznete hned v několika variantách vhodných pro muže ale také pro ženy. Čakrové náramky jsou skvěle kombinovatelné s jakýmikoli minerálními náramky, které si u nás vyberete. Posilují jejich funkci a dostávají do pohody celé tělo. Pokud se často potýkáte se zdravotními problémy, a nemůžete přijít na to, kde je příčina problému, čakrové náramky jsou právě pro vás, stačí si jen vybrat. 

Čakry, mají své kořeny v hinduismu, kde se jimi začali zabývat. Zkoumali je, rozdělovali, až došli k názoru, že čakry jsou energetická centra člověka nacházející se podél vertikální osy těla. V těle se nachází tisíce čaker, však je důležité posilovat pouze sedm základních čaker. Posilováním, podporujeme rovnováhu v těle, zdraví a správné přijímání bioenergie. Čakry se nejlépe posilují meditací anebo yogou. Každá čakra působí na jiné barvě, vůně nebo zvuku. Rozdělují se na ženské a mužské energie na polarity. Mezi ženské čakry se řadí čakra třetího oka, srdeční a sakrální, zde je velmi důležitá správnost práce s těmito čakry, a to z toho důvodu, že může také škodit, stát se negativní čakrou pro naše tělo. Mezi ty pozitivními a zároveň mužskými čakry se nachází čakra korunní, kořenová, krční a solární.

 

První čakra 

Muladhara neboli čakra kořene, základní čakra, otevírá se směrem dolů. Kořenová čakra, se nachází v nejnižší části páteře. Nese z pravidla červenou barvu, a ovládá vše z okolí chodidel, páteře, kostrče a tlustého střeva. Je přiřazena k elementu Země, pomáhá nám stát pevně nohama na zemí, pro tuto čakru je také zvolen kámen karneol, jelikož je to uzemňující kámen a dodává sílu do života. Dodává také tělu vitalitu, pokud je tedy čakra posílená a zdravá, podporuje dlouhověkost člověka. Také zvyšuje plodnost. Čakra se dobře posiluje při pozorování rudého vycházejícího nebo zapadajícího slunce. Při nošení výrazné červené barvy a při pití vody se skořicí a hřebíčkem. Doporučuje se také hřebíčkový olej.

Druhá čakra

Sakrální nebo také sexuální čakra, která se ukrývá v podbřišku, v oblasti pupíku, ledvin, rozmnožovacích orgánů a močového měchýře. Svadhisthana je čakrou, která má centrum kříže a otevírá se dopředu. Druhou čakru představuje přírodní element voda, a to z toho důvodu, že při špatném fungování této čakry se doporučuje velmi přísný pitný režim. Voda vyplavuje škodlivé látky, které mohou ovlivnit funkci orgánů například právě ledvin. Pokud oblast sakrální čakry nefunguje tak jak má, může se dostavit popírání sexuality či naopak závislost, pocity izolace, deprese, stres ze života. Nedostatečná funkce, vzniká většinou již v dětství a to, minimální tělesnou blízkostí s matkou. Pokud se dostaneme do kontaktu s člověkem, kterému nefunguje správně sexuální čakra, je potřeba s ním jednat s klidem, neútočit, nekřičet a nechat mu prostor spojený s nepodmíněnou láskou. Špatná funkce, také obnáší dlouhé a bolestivé menstruace spojené s velkými emočními výkyvy. Nejlépe se čakra posiluje nošením oranžové barvy. Kámen je zde použit růženín, a to právě pro svůj pozitivní vliv na ledviny, pocitu štěstí a stability. Nejen růženín použit v čakrovém náramku, má blahodárné účinky na organismus. Sáhnout můžete po jakémkoliv náramku, kde převládá růženín. Napomáhají i účinky přírody, měsíční světlo, pobyt venku při úplňku. Povzbuzující jsou éterické oleje pro intimní atmosféru nebo santalová vůně.

Třetí čakra 

Známá také jako Manipura  – Solární, pupeční (cca dva prsty nad pupkem). Představuje žlutou barvu, která je podpořena citrínem ale nejen kvůli své barvě ale také proto, že jde o samočistící kámen, harmonizuje tělo, ale hlavně upravuje činnost slinivky, jater, žlučníku, sleziny a žaludku. Právě tyto orgány představuje třetí čakra. Jde o centrum síly, emocí, mezilidských vztahů, antipatie a mentálního života. Náleží elementu ohně, jelikož tyto orgány vyzařují teplo, energii a správnou aktivitu při trávení potravy. Pokud solar – plexu, funguje jak má, cítíte vnitřní harmonii, spokojenost v životě, vyrovnanost a respekt ke svému tělu. Pokud ale zde vzniká problém, jde nejlépe poznat podle svých emocích, chcete ovládat svět, prosazovat svou moc, svůj názor, vše a všichni musí fungovat podle vašeho postavení k situacím. Vaše tělo srší ve většině případech negativní energií a bývá často nervózní. Pro tělo je blokace třetí čakry nebezpečná, a to především proto, že může vyvolávat cukrovku, zánět slinivky, nemoci jater, žlučové kameny, kýlu a celiakii. Na místě je tedy i malá prevence, a to dlouhé pobyty na sluníčku a dobytím tak i vitamín D, obklopovat se pouze teplými a příjemnými věci, pozorování pole se zralým obilím nebo řepky. Účinnost oleje se dostavuje při vůních levandule anebo rozmarýnu.

 

Mít srdce na pravém místě! Pročistěme si čtvrtou čakru

Čakra srdce, je považována za čtvrtou čakru. Někdy je nazývána také jako Anaháta a má své místo u srdce, a je napojena na vnímání emocí, lásku a vycházení s lidmi. Pokud natrefíte na člověka, který bude ochotný, soucitný, pozitivně naladěný a bude zářit neustálým úsměvem, našli jste člověka, který má srdeční čakru rozevřenou správným směrem a je maximálně zdravá a posílená. Pokud ale přijdete do kontaktu s lidmi, kteří mají čakru zablokovanou, setkáte se s chladným chováním a tito lidé, těžko dávají světu najevo co cítí. Tito lidé se neumí rozhodnout a neumí pracovat s pocity, jestli lásku dávat či přijímat. Jde o velmi rozpolcené osobnosti. Element přiřazený čtvrtý čakře je vzduch. Cítíme proč asi: nestálost srdce, stejně jako pořádná vichřice. Špatná funkce čakry, se projevuje především řečí těla. Opět bychom mohli její potenciál hledat již v útlém dětstvím. Děti, které se často staví do rohu místnosti s rukama překříženýma na prsou, chrání své bolavé srdce. Je zde tedy potřeba s problémem pracovat, jinak si tuhle reakci, budou brát s sebou až do dospělosti, kde se projevuje tak, že vyhledávají útěchu u jiných lidí, a nedokáží být sami a samotu těžko snáší. Přímo si přímý kontakt s lidmi vynucují. Zvolili jsme zde tedy modrý malajský nefrit, který uklidňuje mysl, objevuje naši hodnotu, obnovuje buněčný a kosterní systém, což je při posilování čtvrté čakry taktéž potřeba. Barvy, které podporují funkci srdeční čakry, jsou dvě, zelená a růžová, doporučují se nosit především trička, svetry, halenky, šály nebo šátky v těchto barvách. Harmonizace je správné provádět při tichých procházkách přírodou a obklopování prostoru hlavně růžovými květinami. Vše se dá podpořit esenciálními oleji, zde je na místě vůně z růží tzvn. Růžový olej.

 

Pátá čakra 

Neboli Višuddhi - což je především komunikační centrum, čakra otevření a porozumění. se nachází v oblasti dolní části krku. Krční čakra má světle modrou barvu, ovládaným smyslem je sluch, živlem vzduch. Je zde důležitém posilovat schopnost společenského kontaktu a upřímnosti v jednání. Při slabé funkci páté čakry vznikají problémy s vyjádřením se směrem k sobě i druhým, objevuje se to především na vašem sebevědomí. Ve vztazích s lidmi můžeme být moc hektičtí. Naopak pokud je pátá čakra silná, zdravá a sebevědomá, znamená blaho ve vztazích mezi lidmi. Vyjadřujeme se lehce a svobodně, zřetelně a přesvědčivě. Ostatní nás jasně slyší a chápou, co jim chceme říci, je jim příjemné nás poslouchat. Zároveň dostáváme odpovědi na naše otázky. Pro pátou čakru jsou nejlepší výrazné a jasné vůně. Máta peprná nebo šalvěj. Jasná a zřetelná vůně, pomáhá k uzdravení této čakry a k jasnému vyjádření. Tato čakra bývá většinou porušena u mužů. 

Šestá čakra

Nachází se na čele, mezi obočím, má tmavší modrou barvu, je čakrou intuice, tedy naším šestým smyslem, otevírá třetí oko. Jestli je šestá čakra slabá, vede to k pochybnostem, neklidu a rozpačitosti. Člověk má sklon limitovat svoji volbu a nenachází se v pravý čas na správném místě, jedná zbrkle, má špatné nálady, upadá do depresí, reaguje negativně.  Při vyrovnané funkci šesté čakry je člověk prozíravý, intuitivní, využívá zkušenost vnitřní moudrosti a vždy činí správnou volbu. Jeho dny jsou naplněny pozitivním světlem. Čakra Adžňa se vyznačuje vůní především pačuli. Což je hodně výrazná vůně, opět jako u páté čakry jsou zde na místě výrazné vůně. Jasmín nebo bazalka.  

Meditujte, odpočívejte a važte si sami sebe

Sahasrára je poslední čakrou nachází se na temeni hlavy. Má fialovou barvu a je spojena s naší schopností cítit nekonečnost a smíření. Je symbolem našeho ztotožnění se s nekonečnem a vesmírem. Při slabé sedmé čakře se projevuje sklon k egocentrismu, člověk žije v omezeném pohledu na realitu, má slabý vztah ke své vlastní duši. Při silné sedmé čakře člověk své duší naslouchá a cítí bezbřehost vnitřního bohatství. Poslední čakře náleží hvězda Slunce. Posilování této čakry je nejednoduší a měli byste se o ni starat průběžně. Jak na to? Pro správnou funkci poslední kořenové čakry je především dostatečný spánek. Udělejte si čas sami na sebe, odpočívejte, meditujte choďte hodně do přírody a hlavně pijte dostatečné množství čisté vody. To, že čakra nefunguje jak má poznáme podle silných bolestí hlavy, které gradují až do migrénových záchvatů. Minerálů na řešení tohoto problému je hned několik, které čakrové náramky zesílí. Stačí si jen vybrat z našich náramků. Pokud si nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme. 

Namaste!