Informace o minerálech

Všechny náramky, které zde nabízíme mají vždy nějaké dominantní kameny, které náramkům vévodí. Jak barevně tak také energiemi. Každý kámen a náramek má své místo na pravém nebo na levém zápěstí. U některých náramků v naší nabídce je to přímo napsané, u těch u kterých to nenajdete je zde pro vás malá pomoc v podobě tohoto článku. 

Rozllišujeme kameny které jsou receptivní a projektivní.

Receptivní kameny se nosí na levém zápěstí a zastupují energii jin, což je ženská energie, která jde kameny povzbudit a posílit. Nejlépe se posiluje amazonitem, ametystem, chryzokolem, měsíčním kamenem, růženínem a tyrkysem.

Projektivní kameny naopak podporují jan energie a to jsou ty mužské, které by v sobě měla mít v malém množství i každá žena. Proto náramky s těmito kameny jsou ty pravé. Do projektivních kamenů se řadí achát, avanturín, citrín, fluorit, granát, hematit, jadeit, jaspis, karneol, lapis lazuli, malachit, rodonit, sluneční kámen, tygří oko, topaz a turmalín.

Existují také kameny dvojí polarity, to jsou kameny se smíšenou projektivní i receptivní energií. Tyto kameny jsou vhodné nabíjet při východu a západu slunce a nebo i v noci. Stačí nechat 24 hodin položené na okně. Patří mezi ně křišťál a opál, takže pokud v náramku převládájí tyto kameny, lze ho nosit na obou zapěstí. 

Pokud si nejste jistí neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme, vámi vybraný náramek upravíme dle vašich představ. V nabídce je také možnost poskládání vlastního náramku, prohlédněte si vzorník a nebo pošlete poptávkový formulář přímo s hotovým náramkem, který vás zaujal.

Přejeme ten správný výběr!